.

קורס וידאו מעשי מיוחד להורים:

במקום עונש -
הדרך המקרבת להניע את הילדים לפעולה ללא שימוש בכוח, בהרמת קול, בלספור עד 3 או באיומים

 

יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם? - לחצו כאן ונחזור אליכם

מעדיפים להירשם בטלפון? התקשרו אלינו: 052-6905707

♦  ללמוד לעצור את המנגנון האוטומטי שלנו כהורים - שמייצר כעסים ושמביא אותנו
  לפעול בניגוד לערכים שלנו  ♦  
לבנות תשתית יציבה של נוכחות הורית - שלא מופעלת ולא נגררת לויכוחים ומאבקי כח  ♦  לפעול בדרך אפקטיבית כדי להפסיק או לשנות התנהגויות מאתגרות של הילדים  ♦  לבסס ולחזק את הסמכות ההורית שלנו - מבלי להשתמש בכח  ♦  ליצור עם הילדים שיחות מקרבות של הבנה, הסכמה ושיתוף פעולה

שלום לכם הורים יקרים,

כאן יואב לבנה, גליה לבנה ויעל ארבל - מומחים לתקשורת מקרבת בין הורים וילדים.
חוויית ההורות היא לפעמים מאוד אינטנסיבית, מאתגרת ומביאה איתה בכל יום התמודדויות לא תמיד פשוטות, שדורשות מאיתנו סבלנות ותגובות יצירתיות מתוך הרצון שלכולם יהיה נעים בבית.

ולפעמים, על אף שאנחנו רוצים ומנסים, אנחנו מגיעים למצבים שבהם אנחנו כבר לא יכולים להכיל את הילד ואת ההתנהגות שלו, ומוצאים את עצמנו מתפרצים, כועסים, וכשהבקשות וההסברים שלנו לא עובדים - אנחנו מגיעים גם לאיומים ועונשים.

בהרבה מקרים אנחנו נשארים אחרי זה עם מועקה - שאנחנו מוצאים את עצמנו פועלים בדרך שמחייבת אותנו לנתק באותם רגעים את החיבור הרגשי לילד שלנו, עם ידיעה שהילד שלנו חווה רגשות של עלבון וכאב שמכאיבים גם לנו, עם תחושה של חוסר אונים, של אשמה, ובהרבה מקרים עם תסכול - שאנחנו ממשיכים לפעול בדרך שמנוגדת ל'אני מאמין' שלנו ולערכים שאנחנו רוצים לטפח במשפחה שלנו.

אנחנו יודעים שהרבה הורים בדור שלנו לא שלמים עם הדרך הזו ומחפשים דרך אחרת להניע את הילדים לשיתוף פעולה, מבלי להשתמש בכח, באיומים ובעונשים.

מתוך המקום הזה של הקושי שרוב ההורים חווים, אנחנו רוצים לשתף אתכם בדרך אחרת לפעולה שמאוד מקלה עלינו ועל מעל 300 משפחות שאותן אנחנו מלווים – זוהי דרך מעשית שיש בה כלים פרקטיים שמאפשרים לנו להניע את הילדים שלנו ולהגיע איתם לשיתוף פעולה מבלי להשתמש בכח, באיומים ובעונשים, ושהופכים את החיים המשותפים בבית לקלים ונעימים יותר בשבילנו ובשבילם.

הדרך הזו מבוססת על הגישה של תקשורת מקרבת
(Nonviolent Communication) - תוכלו לקרוא עוד על הגישה כאן בהמשך.

את כל הכלים והמיומנויות שצריך להכיר כדי להשתמש בדרך החדשה, ריכזנו בקורס 'במקום עונש'.

הקורס שינה לי את כל האווירה בבית

לקורס נרשמתי לאחר שיחה עם יואב שנתן לי טיפ קטן מול המתבגר שלי , והאמת שכמו קסם זה עזר. אז חשבתי לעצמי: "אם טיפ אחד קטן עזר...מה יעשה לי הקורס?" והקורס שינה לי את האווירה בבית, שינה לי את ההתנהלות שלי מול עצמי ומול הילדים. שווה כל שקל, כל דקה, וכל השקעה בשינוי...

דנה - משתתפת בקורס

מתוך ליווי של מאות משפחות בשנים האחרונות, ראינו שישנם מספר קשיים שחוזרים על עצמם, שאיתם מתמודדים הורים - ושמביאים בסופו של דבר הורים להשתמש בלית-ברירה בכח, באיומים ובעונשים. אם רובם או חלקם מוכרים לכם - הקורס שלנו ככל הנראה יוכל לעזור לכם:

ניסיתם הסברים, בקשות ולדבר יפה - והילד ממשיך לא להקשיב, ואתם לא יודעים איך להפסיק את ההתנהגות שלו או להביא אותו לשנות אותה

תחושה שאתם 'מופעלים' ונגררים למאבקי כח בעל-כורחכם, מתקשים לעצור את 'האוטומט' ומתפרצים, כועסים, מאיימים ומענישים - ומרגישים אחרי זה ניתוק מעצמכם וממנו, מועקה, אשמה וכאב - ולא מצליחים לפעול אחרת

אתם מתוסכלים פעמיים - גם בגלל שאתם משתמשים בדרך שמנוגדת לערכים שלכם, וגם כי ההתנהגות של הילד לא מפסיקה, ואתם חוששים שחוץ מזה שהסמכות ההורית שלכם נפגעת ונחלשת, ויש יותר ויכוחים ומאבקי כח איתו - אין התקדמות אמיתית בבית. 

ברגעים שבהם האיומים או העונשים כן עובדים לכם, קשה לכם לראות שהילד שלכם עושה דברים מתוך פחד או רצון להימנעות מכאב - כי חשוב לכם שהוא יקבל החלטות מתוך הבנה, ראיית האחר ובחירה. 

אתם מודאגים מכך שהילד שלכם יעבור להסתיר מכם דברים ככל שיעבור הזמן (או שאתם רואים שהוא כבר עושה את זה), מתוך חשש מהתגובות שלכם. 

 

יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם? - לחצו כאן ונחזור אליכם

מעדיפים להירשם בטלפון? התקשרו אלינו: 052-6905707

שמונה שלבים לביסוס הדרך החדשה להנעת הילדים מבלי להשתמש בכח -
אלו השלבים שנעבור ביחד בקורס:

ילדיי מבינים את השפה הזאת יותר מכל שפה אחרת!

מדובר בשלושה אנשים מקסימים ומלאי נתינה ואהבה שמלמדים אותי שפה חדשה.
להפתעתי ילדי מבינים את השפה הזאת יותר מכל שפה אחרת! איזה כיף!

תודה רבה יקרים, תודה שאתם קיימים ותודה על הנתינה המדהימה שלכם!

באהבה
מלי ארגמן

רואים תוצאות

"היי חייבת להודות שזה עובד כמו קסם ורק התחלתי,

והילד התקלח בלי בעיה:-)"

ג'קלין - משתתפת בקורס

יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם? - לחצו כאן ונחזור אליכם

לא מסתדרים עם הרשמה מאובטחת?
אפשר להירשם גם בטלפון:

052-6905707

מה זה תקשורת מקרבת?

תקשורת מקרבת היא גישה שמיועדת ליצור הבנה וחיבור בין אנשים וכן בין אדם לעצמו, במטרה ליצור שיתוף פעולה ואווירה של קרבה בתוך מערכות יחסים. מי שיצר את הגישה הוא ד”ר מרשאל רוזנברג, פסיכולוג יהודי-אמריקאי, אשר הושפע מתורת האי-אלימות של מהטמה גנדי ומרטין לותר קינג. בשפת המקור תקשורת מקרבת נקראת – Nonviolent Communication תקשורת לא-אלימה.

אפשר לומר, שתקשורת מקרבת היא מפגש של חיבור מהלב בין אנשים, שמייצר מרחב שבו יש מקום גם למה שחשוב לנו וגם למה שחשוב לאחר. המרחב הזה שנוצר, שבו יש מקום ל’לב’ שלנו ושל אחרים, יוצר קסם בתוך מערכת היחסים, שמשמר אותה לאורך זמן ויוצר בה תחושה של אכפתיות, חמימות, ביחד, שיתוף-פעולה, הקשבה ועזרה הדדית.

הבחירה בסוג תקשורת שכזה יעיל במיוחד במצבים שבהם יש ויכוחים וקונפליקטים בין אנשים, אי-הסכמות וחילוקי-דעות. העוצמה של הגישה היא ביכולת שלה לשמור על תחושת הביחד ועל האמפתיה ההדדית, מבלי לוותר על מה שבאמת חשוב לשני הצדדים. הכלים והמיומנויות של תקשורת מקרבת מאפשרים לנו לנהל דיאלוג שבעזרתו קל להגיע להסכמות ולפתרונות, גם במצבים שנראו לכאורה תקועים או חסרי-מוצא, כאשר הדרך למציאת פתרונות נסללת לרוב מעצמה, כתוצאה מתחושת החיבור, הקרבה וההבנה שנוצרו. התוצאה היא הפחתת הכעסים, המתחים והקצרים בתקשורת, ולטווח הארוך יצירה של תשתית רחבה שיש בה הקשבה, הבנה, קרבה ורצון לשתף פעולה ולעזור אחד לשני.

יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם? - לחצו כאן ונחזור אליכם

מעדיפים להירשם בטלפון? התקשרו אלינו: 052-6905706/7

נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן, פשוט נגמר בקלות. זה היה מדהים.

"רציתי באמת לומר תודה מעומק הלב. 

השינוי בבית הוא משמעותי מאוד. רק מהעובדה שהילדים הבינו שמקשיבים להם, שלא מיד שופטים או מציעים פתרונות. אלא פשוט מקשיבים ומשאירים פתוח עם אפשרות להביע הכל ויקשיבו. ובכלל התחושה היא שמקשיבים לרגשות ולמה שבאמת מציק ושאפשר לשתף.

...הבן שלי חזר מבית הספר אחרי שהתפרץ שם על ילד שהרגיז אותו. הוא נכנס במן התחמקות כזו ומיד הבנתי שקרה משהו שאלתי אם הוא כועס? בהתחלה אמר 'המורה כבר יגיד לכם'. אמרתי לו שאני מעדיפה לשמוע קודם את הצד שלו. ובאמת ישבנו והוא סיפר ונתתי לו את כל המקום להביע את כל התסכול. לא יודעת עם זה היה לפי הכללים אבל השתדלתי להישאר בסימן שאלה, להיכנס לנעלים שלו ולשאול על צרכים שלא מולאו. בסוף השיחה יחד עם החיבוק הוא הרגיש שיש מי שמקשיב, כשהיה ברור לשנינו שזו לא הדרך להגיב, אבל היתה סיבה מובנת לתגובה ומשהו הקשיב לה בכבוד. מאז אני מרגישה שהוא מוכן לשתף יותר. יש יותר אמון ופתיחות בינינו.

סיפור נוסף על הבת הצעירה, שהתעוררה באמצע הלילה מחלום רע, ובמקום להעביר אותה למיטה אחרת ולנסות לפתור את הבעיה, הקשבתי לחלום ושאלתי אם היתה זקוקה להרגיש שמגנים עליה ושומרים ודואגים לה וכד'. אחרי שתי דקות היא אומרת לי: אמא אני יכולה עכשיו להירדם לבד. תודה אמא. נדהמתי, מה שבדרך כלל לקח המון זמן והתעוררויות חוזרות ונשנות, פשוט נגמר בקלות ובעצמאות שלה. זה היה מדהים.

דבר נוסף ומשמעותי בשינוי זה נקודת המבט שלי על עצמי על הרגשות והצרכים שלי. הם תמיד הודחקו והיו אחרונים - מי בכלל חשב על זה בתוך סיטואציה... אני הייתי תמיד בסדר עדיפויות אחרון, תמיד מוותרת על עצמי. ופתאום זה במודעות שלי: רגע, גם לי יש צרכים ורגשות. שמותר להרגיש ומותר לדבר עליהם ולגיטימי לבקש אותם. זה שינוי כביר שעוד צריך המון תרגול אבל משמעותי מאוד.

אז תודה תודה ממש על ההרצאות המרתקות. מרגישים שאתם חיים את זה בכל נשמתכם וחווים אז זה לעומק ומשקיעים בכל אחד ואחד. זו פשוט חוויה משמעותית שעושה את ההבדל.

תודה על העומק המשמעותי בהבנת עצמנו וילדנו שנכנס לחיינו".

(השם שמור אצלנו)

מה קורה מרגע שמצטרפים לקורס במקום 'עונש'?

 

יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם? - לחצו כאן ונחזור אליכם

מעדיפים להירשם בטלפון? התקשרו אלינו: 052-6905707

רואים תוצאות

לצוות המנצח שלום , מלה קטנה גדולה "תודה!" תודה על ההזדמנות שניתנה לי כ"סבתא" , להשתלב בקורס. לקורס הייתה השפעה על דרך ההתנהלות שלי עם נכדיי ובכלל! תמיד חשתי הבנה ל"סיטואציות מאתגרות" , לא נהגתי בכל צורה של סנקציות ואו עונשים , חשבתי תמיד שאני מתייחסת ברוך ובאמפתיה ...אבל לאחר שלמדתי מהי דרך שיפוטית , הבנתי שלא דיברתי בדרך של אמפתיה ... תמיד הקשבתי אך התגובה המיידית שלי הייתה לייעץ , וזאת מתוך הצורך שלי להגן! בשיחותיי עם נכדתי ה"מתבגרת" , מיהרתי להגיב במתן עצות והיא במחי יד הייתה פוסקת "סבתא את לא מבינה" .. עכשיו אני מבינה שלא התייחסתי לצרכים שלה ובעצותיי היא למעשה הבינה "מה צריך לעשות" , ואני בעצם , הקשבתי רק לצורך שלי להגן עליה... בשיחותיי האחרונות איתה , יישמתי את העקרונות שרכשתי , והפלא ופלא , היא חשה שאני מקשיבה לה ואף העמיקה בשיחה... במיסרון קטן ששלחה לי לאחר מכן כתבה: " סבתא , המלכה שלי , תודה ענקית!" הרגשתי שהירווחתי זאת ב"יושר" , בזכותכם! במקרה אחר , נכחתי בעימות שהיה לנכדתי בת השש עם שני אחיה... ב"שעת המשבר" לא התערבתי , ... אך מס' ימים לאחר המקרה , כשהתארחה בביתי , ניצלתי את הזמן וקיימתי איתה שיחה בארבע עיניים ... תיארתי לה את מה שראיתי וכו'... היא הייתה קשובה מאוד ולפתע עם ניצוץ בעיניה אמרה " סבתא איך את יודעת הכל !" גם הפעם הרגשתי מחוזקת על זה שהצלחתי לאתר את הצורך שלה מחד , ומאידך ניסינו יחד למצוא דרכים נוספות לתגובה בסיטואציות כגון אלה. מה שנותר לי הוא , להמשיך להתאמן וליישם את העקרונות במעגלי שיח נוספים! עלי לציין , שבכל הזדמנות שנקרית לי , אני ממליצה בחום להשתלב בקורס ; בפני מכרים וידידים , בפני הורים , סבים וסבתות , כדי לקבל כלים ל"תקשורת מקרבת בין דורית".

דינה - משתתפת בקורס

החיים בבית שלנו אחרים היום!

"באתי להגיד היום שמשהו מאד משמעותי השתנה לי בבית. אתם זוכרים כמה בכיתי פה בפגש הראשון כששיתפתי בקושי הגדול עם הבן שלי, שכל אחה"צ שלנו היה סוג של סיוט מתמשך. החיים בבית שלנו אחרים היום. הבית שלנו נרגע... נעים לנו יחד, אני הרבה יותר רגועה. אבל הבונוס הגדול שאפילו לא ציפיתי לו זה שבינו לבין אחותו השתנה הקשר. הם מדברים, מבקשים בקשות אחד מהשני, במקום מה שהיה בינם קודם. ממש נהיה להם טוב ביחד. אני אסירת תודה על השינוי הזה שלא חשבתי אפילו שיכול לקרות. אז אחרי ששמעתם אותי בוכה במפגש הראשון, שמחה להגיד לכם שזה מה שקורה אצלנו".

(השם שמור אצלנו)

הורים מספרים:

"שמחה לספר לך שהקורס שלך עושה לי טוב, וגם למשפחה. 
מרגישה בעיקר איך היחסים שלי עם הבכורה משתפרים
ואנחנו מתקרבות מאד אחת לשנייה. 

זה כל כך כיף וחשוב לי. והכל ללא מאמץ רק באמצעות תקשורת מקרבת..."

דפנה


"אני מרגישה שאנחנו נוטלים חלק במשהו מאוד גדול!!!! בשורה לעולם!!! יעל , יואב וגליה!
אתם כ"כ מרגשים! אתם קשובים כל כך !, נענים לכל הצרכים... ומשתדלים לרדת לפרטים. ומתוך הפרטים הקטנים הללו: התרגילים, הטבלאות, הסרטונים, הדוגמאות הקטנות מחיי היומיום, הולך ונרקם לפנינו עולם טוב יותר! מכיל יותר! עם אמפתיה ובע"ה ללא מלחמות! המשיכו במעשיכם! אתם מקצוענים! מדוייקים! ועם זאת יש בכם ענווה והקשבה! אתם חשובים לנו ולעולם כולו! יישר כח!!!
".

מרים

 

"אני מבין היום לגמרי אחרת את כל מה ששמעתי וחשבתי על מה זה להיות אבא.
אני מסתכל באופן לגמרי שונה על הילד שלי, שלמרות שהוא בן 17 וחצי,
אני כבר לא חושב עליו במונחים של "פרזיט", "מרדן", "לא מחונך", "סוציומט".
עד הקורס בעצם לא הרגשתי שאני בכלל מכיר אותו. כאילו איבדתי אותו לגמרי.
אחרי המפגש החמישי – היה לי האומץ לדפוק בדלת שלו, להיכנס, לשבת על המיטה,
ולנהל אתו שיחה כמו שלא האמנתי שאנחנו יכולים. הרווחתי את הבן שלי מחדש!" 

 

גיא

קורס 'במקום עונש' ותוכניות הבית להורות מקרבת - מי אנחנו?

מנחי הקורס הם - יואב לבנה, גליה לבנה, יעל ארבל - מומחים לתקשורת מקרבת בין הורים וילדים והיוצרים של תוכנית הבית להורות מקרבת, לליווי ארוך טווח של משפחות להטמעה של הגישה המקרבת עם הילדים בבית.

יואב וגליה לבנה - מומחים לתקשורת מקרבת במערכות יחסים,
מנחים קורסים וסדנאות בארץ לזוגות, להורים ולקהל הרחב,
מלווים צוותי הוראה ומנהלי בתי-ספר,
מלמדים בתוכניות חינוכיות ובמוסדות אקדמיים
ומלווים מאות אנשים בשנה בתהליכים של פריצת דרך
בתקשורת ויצירת הבנה וחיבור עמוק ביחסים.

יעל ארבל - מומחית לתקשורת ולניהול מערכות ויחסים במשפחה
בגישת תקשורת מקרבת Nonviolent Communication 

מרצה, מנחה, מגשרת ומטפלת בתקשורת מקרבת (משנת 2006)
עוזרת להורים לנהל תקשורת טובה בבית ולייצר קרבה, רגיעה ושיתוף-פעולה 
מלווה בתהליכי קבלת החלטות, בקונפליקטים ביחסים ובמשברים בתקשורת בתוך המשפחה. 
בוגרת תוכנית אינטנסיב של דר' מרשאל רוזנברג מטעם המרכז הבינלאומי לתקשורת לא-אלימה. לשעבר מנכ"לית בארגון נפגעי פעולות איבה ובמרכז לתקשורת מקרבת.

תשובות לשאלות ששאלתם אותנו

 

יש לכם שאלה לפני הצטרפותכם? - לחצו כאן ונחזור אליכם

מעדיפים להירשם בטלפון? התקשרו אלינו: 052-6905707

הורים מספרים:


"ההורות היא דבר עצום ומרתק בשבילי, וחשוב לי להתפתח ולצמוח
מתוך חוויית מערכות היחסים במשפחה שהקמתי
.
האוירה בבית כיום רגועה ושמחה יותר, (לא נטולת אתגרים, חס וחלילה...),
ואנחנו כהורים ממוקדים יותר בהקשבה ובראיית המתוקים שלנו, בהתפעמות מהם,
ופחות באיך ניתן לשנות או "לתקן" אותם כדי שלנו יהיה יותר קל
... 
המודעות העצמית שלנו לגבי קשיים אישיים וצרכים גם מתפתחת,
ויש בינינו כזוג עזרה הדדית בנושא
.
אז תודה גדולה מעומק הלב, ומחכה כבר להמשך..."

חן נווה

 

"הגעתי לסדנה מתוך רצון לשפר את התקשורת והאווירה בבית 
וגם, באופן אישי, כדי ללמוד באמת להקשיב. 

הסדנה עצמה הפתיעה אותי מאוד בפשטות המסרים שבה, בפרקטיות שלה ליישום מיידי, 
בעניין שיצרה, בכך שנגעה, בלי יוצא מהכלל בכולם, 
ובאופן שבו הועברה, בכישרון רב, בחשיפה אישית וברגישות מדהימה. 

ברור לי עכשיו ש"תפסתי" רק את קצה החוט ושיש עוד הרבה מקום
ללמוד ולשפר כל סוג של תקשורת וכל סוג של אינטראקציה בין אנשים, גדולים כקטנים. 

לסיכום, כל כך פשוט, כל כך הגיוני וכל כך עובד
שרק נותר להצטער שלא נחשפתי לכך קודם
". 

עמיר לוז


"הגעתי לתקשורת המקרבת כי הבנתי שאם אני רוצה לשמור
על ערוץ תקשורת פתוח עם בנותי המתבגרות
אני חייבת לעשות שינוי בגישה שלי.
הן כבר לא ילדות קטנות שאפשר לצוות עליהן.

המפגש עם יואב וגליה התברר כדבר המשמעותי ביותר שקרה לי בזמן האחרון.
למדתי לדייק עם עצמי – מה אני באמת מרגישה ורוצה (במיוחד כשאני כועסת).

למדתי להקשיב אחרת לבנותי ולהצליח להיות הרבה יותר אמפתית אליהן.

וממשיכה בהתמודדות עם הקושי לשנות את הרגלי הדיבור שלי משפה שהורגלתי אליה וש"חונכתי" בה, לשפה אחרת שיש בה כבוד ורצון אמיתי לקרבה.

תודה גדולה לגליה ויואב המדהימים!!"

מיכל ישראלי

 

"נכנסתי ונסחפתי. פתאום הבנתי מה קורה איתי. כל ההתלבטויות, התסכולים, המרמור, הדריכה במקום, הרצון לשנות, לחיות אחרת, לעבוד במקום אחר, לגדול, להתפתח, להבין, להיות מוארת, להשתנות. לפתוח את העיניים ולגלות את עצמי. לגלות אותי. לראות מה אני רוצה, מה אני אוהבת, מה אני חושבת. לא מה הסביבה רוצה בשבילי. אלא מה אני רוצה. ואז לאט לאט, עם הזמן, זה התחיל. השינוי התחיל. כן כן, זה קורה ממש עכשיו, ברגעים אלו.

אין לי מילים להודות לך, יעל. הקורס שלך פשוט עושה אותי אדם אחר, מאושר, אופטימי, מאמין בעצמו וצומח כל הזמן".

דקלה

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.